Paracetamolum + Acidum ascorbicum 500 mg + 300 mg, tabletki musujące
Wskazania
- Gorączka
- Ból
- Działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo
- Uzupełnia niedobór witaminy C w infekcjach wirusowych
Skład
1 tabletka musująca zawiera: substancje czynne: paracetamol 500 mg, kwas askorbinowy (witamina C) 300 mg oraz substancje pomocnicze, w tym aspartam (E951), lek zawiera sód - patrz ulotka.
Dawkowanie i droga podania
Podanie doustne. Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku.
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat:
- pojedyncza dawka: 1 tabletka, przyjmować co 4-6 godzin
- maksymalna dawka dobowa: 3 tabletki
Przed zażyciem tabletkę należy rozpuścić w 1/2 szklanki wody.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
Opakowanie: karton
Liczba sztuk w opakowaniu: 10 tabletek musujących
Numer pozwolenia na dopuszczenie do obrotu - 10049
Lek zawiera paracetamol. Ze względu na ryzyko uszkodzenia wątroby w czasie stosowania leku nie należy:
- przyjmować innych leków zawierających paracetamol
- pić alkoholu
Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Podmiot odpowiedzialny
US Pharmacia Sp. z o.o.
ul. Ziębicka 40
50-507 Wrocław
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania i tylko wtedy, gdy jest to konieczne. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.