Wstęp
Wskazanialek przeciwgorączkowy, przeciwzapalny, przeciwbólowy
SkładnikiKażda tabletka powlekana zawiera 500 mg paracetamolu i 200 mg ibuprofenu
StosowaniePodanie doustne.
Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku.
Należy przyjmować 1 tabletkę (lub jeśli to konieczne 2 tabletki w przypadku pacjentów o masie ciała 60 kg i powyżej), do 3 razy dziennie, z jedzeniem i popijając wodą. Należy zachować co najmniej 6 godzinny odstęp pomiędzy dawkami i nie przyjmować więcej niż 6 tabletek w ciągu 24 godzin. Nie przyjmować dłużej niż przez 3 dni.
PrzeciwwskazaniaLek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Zawiera paracetamol. Dawki wyższe od zalecanych mogą powodować poważne uszkodzenie wątroby. Nie stosować leku Excedrin Duo, jeśli pacjent przyjmuje już inne leki przeciwbólowe zawierające paracetamol.
ProducentHaleon Poland Sp. z o.o.
OpisExcedrin Duo 500 mg + 200 mg Tabletki powlekane 20 sztuk
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania i tylko wtedy, gdy jest to konieczne. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.