Wstęp
Wskazaniaprzeciwgorączkowy,przeciwbólowy,przeciwzapalny,od 3 miesięcy
Składniki5 ml zawiesiny zawiera: substancję czynną: ibuprofen 200 mg, substancje pomocnicze: maltitol ciekły (E 965), sodu benzoesan (E 211), aromat naturalny malinowy WONF L783 (zawiera naturalne substancje aromatyczne oraz glikol propylenowy E 1520) i inne
StosowanieNależy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku.
Sposób i droga podania
Podanie doustne.
Przed użyciem butelkę należy wstrząsnąć.
Wiek dziecka (masa ciała dziecka) 3-6 miesięcy (5-7,6 kg) / Dawka jednorazowa 1,25 ml / Maksymalna dawka dobowa 3 razy po 1,25 ml
Wiek dziecka (masa ciała dziecka) 6-12 miesięcy (7,7-9 kg) / Dawka jednorazowa 1,25 ml / Maksymalna dawka dobowa 3-4 razy po 1,25 ml
Wiek dziecka (masa ciała dziecka) 1-3 lata (10-15 kg) / Dawka jednorazowa 2,5 ml / Maksymalna dawka dobowa 3 razy po 2,5 ml
Wiek dziecka (masa ciała dziecka) 4-6 lat (16-20 kg) / Dawka jednorazowa 3,75 ml / Maksymalna dawka dobowa 3 razy po 3,75 ml
Wiek dziecka (masa ciała dziecka) 7-9 lat (21-29 kg) / Dawka jednorazowa 5 ml / Maksymalna dawka dobowa 3 razy po 5 ml
Wiek dziecka (masa ciała dziecka) powyżej 40 kg / Dawka jednorazowa 7,5-10 ml / Maksymalna dawka dobowa 3-4 razy po 7,5 ml
Lek należy podawać w odstępach co najmniej sześciogodzinnych. Nie należy stosować większej dawki leku niż zalecana. Do opakowania dołączona jest miarka lub łyżka miarowa lub korek i strzykawka doustna.
Szczegółowa instrukcja obsługi strzykawki znajduje się w ulotce dla pacjenta.
PrzechowywaniePrzechowywać w zamkniętym oryginalnym opakowaniu, w temperaturze poniżej 25 ℃.
Okres ważności po pierwszym otwarciu: 6 miesięcy.
PrzeciwwskazaniaLek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Producent"PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK" S.A.
Zawartość opakowania100
OpisIbum Forte 200 mg/5 ml Zawiesina doustna o smaku malinowym 100 g
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania i tylko wtedy, gdy jest to konieczne. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.