Wstęp
Wskazaniana ból, gorączkę i stan zapalny,od 3 miesięcy,bez aromatów i barwników
Składniki5 ml zawiesiny zawiera substancję czynną: ibuprofen 200 mg, substancje pomocnicze: maltitol ciekły (E 965), sodu benzoesan (E 211) i inne
StosowanieNależy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku.
Nie stosować z innymi produktami Ibum i (lub) zawierającymi ibuprofen.
Sposób i droga podania
Podanie doustne. Przed użyciem butelkę należy wstrząsnąć. Lek należy podawać w odstępach co najmniej sześciogodzinnych. Nie należy stosować większej dawki leku niż zalecana.
Wiek dziecka (masa ciała dziecka) 3-6 miesięcy (5-7,6 kg) / Dawka jednorazowa 1,25 ml / Maksymalna dawka dobowa 3 razy po 1,25 ml
Wiek dziecka (masa ciała dziecka) 6-12 miesięcy (7,7-9 kg) / Dawka jednorazowa 1,25 ml / Maksymalna dawka dobowa 3-4 razy po 1,25 ml
Wiek dziecka (masa ciała dziecka) 1-3 lata (10-15 kg) / Dawka jednorazowa 2,5 ml / Maksymalna dawka dobowa 3 razy po 2,5 ml
Wiek dziecka (masa ciała dziecka) 4-6 lata (16-20 kg) / Dawka jednorazowa 3,75 ml / Maksymalna dawka dobowa 3 razy po 3,75 ml
Wiek dziecka (masa ciała dziecka) 7-9 lata (21-29 kg) / Dawka jednorazowa 5 ml / Maksymalna dawka dobowa 3 razy po 5 ml
Wiek dziecka (masa ciała dziecka) 10-12 lata (30-40 kg) / Dawka jednorazowa 7,5 ml / Maksymalna dawka dobowa 3 razy po 7,5 ml
Wiek dziecka (masa ciała dziecka) powyżej 40 kg / Dawka jednorazowa 7,5-10 ml / Maksymalna dawka dobowa 3-4 razy po 7,5 ml
PrzechowywanieOkres ważności po pierwszym otwarciu opakowania bezpośredniego: 12 miesięcy.
PrzeciwwskazaniaLek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Producent"PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK" S.A.
Zawartość opakowania100
OpisIbum Forte Pure 200 mg/5 ml Zawiesina doustna 100 g
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania i tylko wtedy, gdy jest to konieczne. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.