Paracetamolum + Acidum ascorbicum + Phenylephrini hydrochloridum, (1000 mg + 100 mg + 12,2 mg)/saszetkę, proszek do sporządzania roztworu doustnego
OTC - Lek wydawany bez recepty.
Numer pozwolenia na dopuszczenie do obrotu - 11184
Wskazania
- lek przeciw objawom przeziębienia i grypy
- gorączka
- ból głowy
- katar
- ból mięśni
- ból gardła
Jedna saszetka zawiera 1,936 g sacharozy, co odpowiada ok. 0,2 wymiennika węglowodanowego.
Lek zawiera źródło fenyloalaniny (aspartam).
1 saszetka zawiera: substancje czynne: paracetamol 1000 mg, kwas askorbowy 100 mg, fenylefryny chlorowodorek 12,2 mg oraz substancje pomocnicze, w tym: aspartam (E 951), sacharozę, inne
Dawkowanie i droga podania:
Podanie doustne. Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku.
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat:
- 1 saszetka co 4-6 godzin
- maksymalna dawka dobowa: 4 saszetki.
Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej wody.
Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci w temperaturze poniżej 25°C.
Zawartość opakowania: 12 saszetek
Ostrzeżenia
Lek zawiera paracetamol.
Ze względu na ryzyko uszkodzenia wątroby w czasie stosowania leku nie należy:
- przyjmować innych leków zawierających paracetamol,
- pić alkoholu.
Lek zawiera źródło fenyloalaniny (aspartam). Może być szkodliwy dla osób z fenyloketonurią.
Podmiot odpowiedzialny
US Pharmacia Sp. z o.o.
ul. Ziębicka 40
50-507 Wrocław
22 543 60 00
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.